Search

    Бронхолітин ТАБ чи Бромгексин що краще?

    Бронхолітин ТАБ фото препарату
    • Виробник: АТ «Софарма»
    • РП: UA/3119/01/01, UA/3119/01/02
    • Страна: Болгарія
    • МНН: Glaucine*
    • Умови відпуску: без рецепта
    • Код АТС: R05DB
    Бромгексин фото препарату
    • Виробник: ПАТ «Монфарм»
    • РП: UA/1688/01/01
    • Страна: Україна
    • МНН: Bromhexine
    • Умови відпуску: без рецепта
    • Код АТС: R05CB02

    Бронхолітин Таб чи Бромгексин – Який препарат краще обрати

    Який препарат краще вибрати для лікування, Бронхолітин Таб чи Бромгексин

    Склад

    діюча речовина: глауцину гідробромід;

    1 таблетка, вкрита оболонкою, містить глауцину гідроброміду 10 мг або 40 мг;

    допоміжні речовини: крохмаль пшеничний, сахароза, желатин, целюлоза мікрокристалічна, тальк, кислота стеаринова;

    оболонка: желатин, титану діоксид (Е 171), сахароза, акація, тальк, макрогол 6000, гліцерин, для 10 мг: Oпалюкс рожевий АS-24825 (сахароза, вода очищена, титану діоксид (Е 171), кармін (Е 120), повідон (Е 1201), понсо 4R (Е 124), натрію бензоат (Е 211), індигокармін (Е 132)) або для 40 мг: Опалюкс помаранчевий АS-23060 (сахароза, вода очищена, титану діоксид (Е 171), жовтий захід FCF (Е 110), тальк, заліза оксид жовтий (E 172), повідон (Е 1201), натрію бензоат (Е 211), індигокармін (Е 132)).

    діюча речовина: bromhexinе;

    1 таблетка містить бромгексину гідрохлориду 8 мг;

    допоміжні речовини: лактози моногідрат, цукор, руберозум, крохмаль картопляний, кальцію стеарат.

    Лікарська форма

    Таблетки, вкриті оболонкою.

    Основні фізико-хімічні властивості:

    таблетки 10 мг: двоопуклі рожевого кольору таблетки, вкриті оболонкою, правильної круглої форми, з глянцевою поверхнею;

    таблетки 40 мг: двоопуклі помаранчевого кольору таблетки, вкриті оболонкою, правильної круглої форми, з глянцевою поверхнею.

    Таблетки.

    Основні фізико-хімічні властивості: таблетки рожевого кольору, з плоскою поверхнею та скошеними краями.

    Фармакотерапевтична група

    Протикашльові засоби.

    Код АТX R05D B.

    Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.

    Код АТХ R05C B02.

    Фармакологічні властивості

    Фармакодинаміка.

    Бронхолітин Таб — протикашльовий лікарський засіб центральної дії. Містить алкалоїд глауцин, одержаний із рослини Glaucinum flavum (мачок жовтий), який пригнічує центр кашлю. На відміну від кодеїну, глауцин не впливає на дихальний центр і не спричиняє медикаментозної залежності. Він не впливає на моторику кишечнику, проявляє слабку спазмолітичну активність, має симпатолітичну дію та може зменшити артеріальний тиск. Чинить протизапальну дію.

    Фармакокінетика.

    При пероральному застосуванні препарат швидко резорбується зі шлунково-кишкового тракту. Час досягнення максимального рівня у плазмі крові — приблизно 1,5 години після прийому. Метаболізується у печінці і виводиться переважно із сечею.

    Фармакодинаміка.

    Бромгексин — це синтетична похідна діючої речовини рослинного походження вазицину. Він чинить секретолітичну та секретомоторну дію у ділянці бронхіального тракту, у результаті чого збільшується бронхіальна секреція, понижується в’язкість слизу (мокротиння) та стимулюється активність миготливого епітелію, що сприяє просуванню слизу (мокротиння) дихальними шляхами.

    Фармакокінетика.

    Після перорального застосування бромгексин практично повністю всмоктується, при цьому період напіввиведення становить приблизно 0,4 години. Ефект першого проходження становить приблизно 80 %, при цьому утворюються біологічно активні метаболіти. Зв’язування з білками плазми крові становить 99 %. Падіння рівня концентрації у плазмі крові є мультифазним. Період напіврозпаду, який обмежує тривалість дії, становить близько 1 години. Кінцевий період напіввиведення — близько 16 годин. Це спричинено перерозподілом невеликих кількостей бромгексину з тканин. Об’єм розподілу становить близько 7 л на 1 кг маси тіла. Бромгексин не накопичується. Бромгексин проникає крізь плаценту, у ліквор та у материнське молоко. Виводиться головним чином нирками у вигляді метаболітів. При гострих захворюваннях печінки можливе зменшення кліренсу активної речовини. При гострій нирковій недостатності не може бути виключена можливість збільшення періоду напіввиведення метаболітів бромгексину. У фізіологічних умовах у шлунку можливе нітрозування бромгексину.

    Показання

    Симптоматичне лікування сухого кашлю різної етіології при інфекційно-запальних захворюваннях верхніх дихальних шляхів, включаючи гострий і хронічний бронхіт, грип.

    Для секретолітичної терапії при гострих та хронічних бронхопульмональних захворюваннях, що супроводжуються порушенням утворення і просування мокротиння.

    Протипоказання

    - Гіперчутливість до діючої або до будь-якої з допоміжних речовин лікарського засобу;

    - артеріальна гіпотензія;

    - гострий інфаркт міокарда.

    Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-якої допоміжної речовини лікарського засобу; виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки; захворювання дихальної системи, перебіг яких супроводжується утворенням великої кількості рідкого мокротиння.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

    Немає даних про несприятливі лікарські взаємодії з Бронхолітин Таб. Його можна застосовувати у комбінації з антибіотиками, хіміотерапевтичними засобами та іншими лікарськими засобами.

    Бронхолітин Таб не слід застосовувати одночасно з лікарськими засобами, що пригнічують кашель, як центрального (кодеїн, кодтерпін), так і периферійного механізму дії (ексангіт, лібексин). Не виправдана комбінація з препаратами, що призводять дозниження бронхіальної секреції (наприклад, похідні атропіну).

    Бронхолітин Таб можна застосовувати одночасно із бронходилататорами, серцево-судинними препаратами.

    Активна речовина ефективно комбінується з ефедрином, лимонною кислотою, олією базиліку в комбінованих препаратах для полегшення кашлю у формі сиропів.

    Бромгексин можна призначати у комбінації з бронходилататорами, антибактеріальними препаратами, засобами, які застосовують у кардіології.

    Лікарські засоби, які подразнюють травний тракт (наприклад нестероїдні протизапальні засоби), — при комбінованому застосуванні з бромгексином можливе взаємне підсилення ефектів подразнення слизової оболонки.

    Антибіотики (амоксицилін, цефуроксим, еритроміцин, доксициклін), сульфаніламідні лікарські засоби — при комбінованому застосуванні з бромгексином підвищуються концентрації антибіотиків та сульфаніламідів у бронхолегеневому секреті та у мокротинні.

    Протикашльові засоби — комбіноване застосування з бромгексином призводить до накопичення слизу у дихальних шляхах та утруднення виведення мокротиння з бронхів на тлі зменшення кашлю. Така комбінація не рекомендована.

    Особливості застосування

    Бронхолітин Таб не слід застосовувати при продуктивному кашлі, який супроводжується виділенням мокротиння, оскільки існує ризик обтурації бронхів внаслідок затримки бронхіального секрету.

    У випадку лабільного артеріального тиску необхідна консультація лікаря. Бронхолітин Таб слід застосовувати з обережністю через ризик колапсу у результаті симпатолітичної дії глауцину.

    Препарат містить, як допоміжну речовину, пшеничний крохмаль, який може містити глютен, але лише в незначній кількості, тому вважається безпечним для осіб з целіакією.

    Пацієнтам з алергією на пшеницю (що відрізняється від целіакії) не слід застосовувати цей лікарський засіб.

    Препарат містить сахарозу, як допоміжну речовину, у складі оболонки. Пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю фруктози, глюкозо-галактозною мальабсорбцією або дефіцитом сахарази-ізомальтази не слід застосовувати Бронхолітин Таб.

    Барвник Е 110 або барвник Е 124 може спричинити алергічні реакції.

    При порушенні бронхіальної моторики, що супроводжується утворенням великої кількості бронхіального секрету (наприклад, при такому рідкісному захворюванні, як первинна циліарна дискінезія), бромгексину гідрохлорид слід застосовувати з особливою обережністю через можливе накопичення секрету.

    З обережністю застосовувати пацієнтам, які страждають на бронхіальну астму. При лікуванні необхідно приймати достатню кількість рідини, що підвищує відхаркувальну дію бромгексину. При наявності шлункової кровотечі в анамнезі Бромгексин слід застосовувати під контролем лікаря.

    При порушенні функції нирок і тяжких захворюваннях печінки лікарський засіб слід застосовувати з великою обережністю (подовжувати проміжки часу між прийомами ліків або зменшувати їх дозу).

    При гострій нирковій недостатності слід враховувати можливість накопичення у печінці метаболітів бромгексину.

    При тривалому застосуванні лікарського засобу рекомендується час від часу контролювати функцію печінки.

    При появі вперше будь-яких порушень з боку шкіри або слизових оболонок під час застосування бромгексину гідрохлориду слід негайно припинити застосування лікарського засобу (можливо, це початок розвитку таких тяжких ускладнень, як синдром Стівенса —Джонсона або синдром Лайєлла).

    Лікарський засіб містить цукор, що слід враховувати хворим на цукровий діабет.

    Препарат містить лактозу, тому пацієнтам з такими рідкісними спадковими захворюваннями, як непереносимість галактози, дефіцит лактази Лаппа або порушення мальабсорбції глюкози-галактози, не слід приймати цей лікарський засіб. Якщо у Вас встановлено непереносимість деяких цукрів, проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

    Застосування у період вагітності або годування груддю

    Слід з обережністю застосовувати Бронхолітин Таб вагітним та жінкам, які годують груддю, після оцінки співвідношення користь/ризик.

    У період вагітності лікарський засіб призначати з урахуванням співвідношення користь для матері/ ризик для плода, не рекомендовано застосовувати у І триместрі вагітності. Під час годування груддю застосування бромгексину протипоказано через те, що він проникає у грудне молоко.

    Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

    Якщо під час лікування препаратом спостерігаються запаморочення, головний біль, сонливість, слабкість і швидка втомлюваність, слід утриматися від керування транспортними засобами та роботи з механізмами.

    Немає повідомлень про те, що препарат може впливати на здатність керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами.

    Спосіб застосування та дози

    Бронхолітин Таб приймати перорально, рекомендується застосовувати препарат після їди.

    Дорослим.

    Разова доза для дорослих становить 40 мг, застосовувати 2-3 рази на добу. У більш тяжких випадках разову дозу можна збільшити до 80 мг. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 200 мг.

    Діти віком від 4 років.

    Разова доза для дітей віком від 4 років становить 10 мг, приймати 2-3 рази на добу.

    Максимальна добова доза не повинна перевищувати 40 мг.

    Пацієнти з порушенням функцій печінки і нирок.

    Для пацієнтів із захворюваннями нирок та печінки необхідно зменшити дозу препарату або збільшити інтервал між прийомами.

    Тривалість лікування Бронхолітин Таб не повинна перевищувати 5 днів.

    Застосування лікарського засобу протягом більш тривалого періоду та в більш високих дозах можливе тільки за призначенням і під постійним контролем лікаря.

    Лікарський засіб застосовувати внутрішньо після їди, запиваючи великою кількістю рідини (наприклад, склянкою води).

    Дорослі та діти віком від 14 років: по 8—16 мг (1—2 таблетки) 3 рази на добу, що відповідає 24—48 мг/добу бромгексину гідрохлориду.

    Діти віком від 6 до 14 років, а також хворі з масою тіла менше 50 кг: по 8 мг (1 таблетка) 3 рази на добу, що відповідає 24 мг/добу бромгексину гідрохлориду.

    Інші особливі групи пацієнтів: бромгексин гідрохлорид потрібно застосовувати із особливою обережністю (тобто з більшими інтервалами або у менших дозах) при наявності порушень функції нирок або тяжких захворювань печінки (див. розділ «Особливості застосування».

    Тривалість лікування визначати індивідуально, відповідно до показань та динаміки розвитку захворювання, але вона не повинна перевищувати 4—5 діб без відповідної рекомендації лікаря.

    Діти

    Лікарський засіб не застосовувати для лікування дітей віком до 4 років.

    Не застосовувати лікарський засіб у даній лікарській формі дітям віком до 6 років.

    Передозування

    Симптоми: запаморочення, головний біль, сонливість, слабкість і швидка втомлюваність, нудота, блювання, зниження артеріального тиску.

    Лікування: проводити загальноприйняті заходи для швидкого виведення препарату з організму (промивання шлунка, застосування активованого вугілля, інфузія водно-сольових розчинів), а також проводити симптоматичне лікування.

    Симптоми: диспептичні розлади, нудота, блювання, діарея. Запаморочення, головний біль, атаксія, диплопія, метаболічний ацидоз, часте дихання.

    При застосуванні до 40 мг бромгексину у дітей раннього віку симптомів не спостерігалося навіть без проведення деконтамінації. Ніякої хронічної токсичної дії на людину не виявлено.

    Лікування. Викликати блювання, провести промивання шлунка (у перші 1—2 години після прийому). При значному передозуванні слід проводити моніторинг серцево-судинної системи та, при необхідності, призначити симптоматичну терапію. Через високий ступінь зв’язування з білками плазми крові, великий об’єм розподілу та повільний зворотний розподіл бромгексину з тканин у кров не слід очікувати прискорення виведення лікарського засобу при гемодіалізі або форсованому діурезі.

    Застереження. Якщо кількість прийнятого бромгексину перевищує вищевказані межі, потрібно врахувати також можливі побічні дії допоміжних речовин лікарського засобу (див. розділ «Особливості застосування».

    Побічні реакції

    Препарат характеризується доброю переносимістю. Зрідка, при застосуванні високої разової дози, що перевищує 80 мг, може виникнути запаморочення, головний біль, сонливість, слабкість і швидка втомлюваність, нудота і блювання, зниження артеріального тиску. Можливі алергічні реакції, включаючи свербіж, висипання на шкірі.

    Якщо будь-яка побічна реакція набуває серйозного стану, застосування препарату необхідно припинити і повідомити про це лікаря.

    У випадку виникнення не зазначених в цій інструкції побічних реакцій необхідно терміново повідомити про це лікаря.

    Частота побічних реакцій визначається таким чином: дуже часто (≥ 1/10), часто ( ≥ 1/100 до < 1/10), нечасто (≥ 1/1000 до < 1/100), рідко ( ≥ 1/10000 до < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000), невідомо (за наявними даними частоту встановити неможливо).

    З боку шлунково-кишкового тракту.

    Нечасто: біль у шлунку, диспептичні розлади, нудота, блювання, діарея, загострення виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, транзиторне збільшення активності амінотрансфераз у сироватці крові.

    З боку центральної нервової системи.

    Нечасто: головний біль (за типом мігрені), запаморочення, пропасниця.

    З боку шкіри та підшкірних тканин.

    Нечасто: збільшене потовиділення.

    Невідомо: тяжкі шкірні побічні реакції (включаючи мультиформну еритему, синдром Стівена — Джонсона, синдром Лайєлла та гострий генералізований екзантематозний пустульоз).

    З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння.

    Нечасто: розлади дихання, посилення кашлю, респіраторний дистрес.

    Рідко: бронхоспазм.

    З боку імунної системи.

    Рідко: реакції гіперчутливості, включаючи шкірні висипи, еритематозні та уртикарні висипи, кропив’янку.

    Невідомо: шкірний свербіж, ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції, у тому числі анафілактичний шок.

    Загальні розлади.

    Нечасто: озноб.

    При появі реакції гіперчутливості, анафілактичних реакцій або будь-яких порушень з боку шкіри та слизових оболонок слід негайно припинити застосування бромгексину та звернутися до лікаря.

    Термін придатності

    3 роки.

    3 роки.

    Умови зберігання

    Зберігати у недоступному для дітей місці.

    Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

    Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оС.

    Зберігати в недоступному для дітей місці.

    Упаковка

    По 20 таблеток, вкритих оболонкою, у блістері з ПВХ плівки та алюмінієвої фольги.

    По 1 блістеру в картонній пачці.

    По 20 таблеток у блістері.

    Категорія відпуску

    Без рецепта.

    Без рецепта.

    Виробник

    АТ «Софарма».

    АТ «ВІТАМІНИ».

    ПАТ «Монфарм».

    Місцезнаходження виробника

    вул. Ілієнське шосе, 16, Софія, 1220, Болгарія.

    Україна, 20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Успенська, 31.

    Україна, 19100, Черкаська обл., м. Монастирище, вул. Заводська, 8.